skip to Main Content

– Hva er Start Opp Salten?

Har du lyst til å starte for deg selv? Har du lyst, vilje og engasjement til å starte din egen bedrift? Med Start Opp Salten etablererkurs får du hjelp på veien!

Start Opp Salten er et etablererkurs for deg som vurderer å starte egen bedrift eller er gründer i en tidlig fase. Kurset er et samarbeid mellom kommunene i Salten pluss Røst kommene.

Etablererkurset gir deg kunnskapene du trenger planlegge, etablere og drifte din nye virksomhet. Vi tilbyr Start Opp Salten gjennom vår samarbeidspartner Entreprenerdy, Norges ledende aktør på å digitalise entreprenørskapsprosesser og gjennomføre kompetanseprogrammer for gründere. Med Start Opp Salten forenkles din gründerreise ved hjelp av teori, praktiske oppgaver og et digitalt planleggingsverktøy. I løpet av kursprogrammet vil lage en forretningsplan for din bedrift med mentorer, gründerhjelpere i kommunen, næringslivsaktører og de øvrige kursdeltakerne som sparringspartnere.

Du får også et faglig og sosialt nettverk av andre gründere – enten du har en ny bedrift eller planlegger å starte en.

Interessant for deg?
Les mer om kurset
Se tidligere deltageres erfaring med etablererprogrammet
Meld deg på kurs

Les mer om kurset

Merethe Og Kjell Ivar Satser På Godt Og Grønt Gårdsliv I Storvika Etter å Ha Deltatt På Start Opp Salten Etablererkurs

Merethe og Kjell Ivar satser på godt og grønt gårdsliv i Storvika

På Storvik Gård i Storvika i Gildeskål er Merethe Skille og Kjell Ivar Hansen i…

Start Opp Salten etablererkurs: Irina fikk inspirasjon til å lage sitt eget helsekonsept

Da Irina Magan fra Murmansk ikke fikk jobben hun ønsket seg, ville hun lage sin…

Gründerkontaktene i Salten

Hver kommune i Salten har en kontaktperson som du som ønsker å starte en bedrift…

Kontakt

Vil du delta eller har spørsmål?
Ta kontakt med en av oss!

Les mer om hver gründerkontakt i kommunene her

Saltdal

Elin Kvamme
elin@saltdalutvikling.no
47 70 37 05

Bodø

Karoline Nilssen
karoline@bodo.kommune.no
48 49 87 20

Gildeskål

Tore Laugsand
tore@sjofossen-snu.no
99 25 45 61

Beiarn

Bjørnar Brændmo
b.b@beiarn.kommune.no
99 55 82 50

Meløy

Stine Estensen
stine.estensen@mu.meloy.kommune.no
93 40 04 73

Fauske

Heidi Zakariassen
Heidi@faunakf.no
99 86 85 06

Hamarøy

Kristin Mobakken
kristin.mobakken@hamaroy.kommune.no
91 85 93 60

Steigen

Sølvi Lemstad Hiller
solvi.lemstad.hiller@steigen.kommune.no
48 88 40 93

Rødøy

Kitt Grønningsæter
kg@rodøy.kommune.no
99 11 06 50

Sørfold

Gerd Bente Jakobsen
gbj@sorfold.kommune.no
90 50 60 96

Røst

Regine Berglund
regine.berglund@rost.kommune.no
99 49 45 85