skip to Main Content

– Hva er Start Opp Salten?

Har du lyst til å starte for deg selv? Har du lyst, vilje og engasjement til å starte din egen bedrift? Med Start Opp Salten etablererkurs får du hjelp på veien!

Start Opp Salten er et etablererkurs for deg som vurderer å starte egen bedrift eller er gründer i en tidlig fase. Kurset er et samarbeid mellom kommunene i Salten pluss Røst kommene.

Etablererkurset gir deg kunnskapene du trenger planlegge, etablere og drifte din nye virksomhet. Vi tilbyr Start Opp Salten gjennom vår samarbeidspartner Entreprenerdy, Norges ledende aktør på å digitalise entreprenørskapsprosesser og gjennomføre kompetanseprogrammer for gründere. Med Start Opp Salten forenkles din gründerreise ved hjelp av teori, praktiske oppgaver og et digitalt planleggingsverktøy. I løpet av kursprogrammet vil lage en forretningsplan for din bedrift med mentorer, gründerhjelpere i kommunen, næringslivsaktører og de øvrige kursdeltakerne som sparringspartnere.

Du får også et faglig og sosialt nettverk av andre gründere – enten du har en ny bedrift eller planlegger å starte en.

Interessant for deg?
Les mer om kurset
Se tidligere deltageres erfaring med etablererprogrammet
Meld deg på kurs

Les mer om kurset

Stine Estensen Er Gründerhjelper I Meløy

Gründerhjelper Stine Estensen i Meløy kommune: – Hva trenger du nå?

Stine Estensen er daglig leder i Meløy Utvikling KF og hjelper gründere med sin bedriftsidé,…

Siv-Janne Er Gründer Og Daglig Leder Av Fabiola-butikken I Glomfjord.

Visjonen fra Start Opp Salten etablererkurs står fast: Fabiola vinner kunder over hele Norge

Til tross for at det er 14 år siden Siv-Janne Barvik (52) deltok på etablererkurset…

Fredrik Greger Fra Røst Har Deltatt På Start Opp Salten Etablererkurs.

Etablererkurs: Selv en hundre år gammel bedrift trenger nye idéer

Også en hundre år gammel bedrift trenger fornyelse og nye idéer, så Fredrik Greger (27),…

Kontakt

Vil du delta eller har spørsmål?
Ta kontakt med en av oss!

Saltdal

Elin Kvamme
elin@saltdalutvikling.no
 477 03 705

Bodø

Karoline Nilssen
karoline@bodo.kommune.no
484 98 720

Gildeskål

Tore Laugsand
tore@sjofossen-snu.no
992 54 561

Beiarn

Bjørnar Brændmo
b.b@beiarn.kommune.no
995 58 250

Meløy

Stine Estensen
stine.estensen@mu.meloy.kommune.no
934 00 473

Fauske

Heidi Zakariassen
Heidi@faunakf.no
 998 68 506

Hamarøy

Per Elling Braseth-Ellingsen
per.braseth@hamaroy.kommune.no
907 30 262

Steigen

Sølvi Lemstad Hiller
solvi.lemstad.hiller@steigen.kommune.no
488 84 093

Rødøy

Kristian Moen
Kristian.moen@rodoy.kommune.no
750 98 086

Sørfold

Gerd Bente Jakobsen
gbj@sorfold.kommune.no
905 06 096

Røst

Regine Berglund
regine.berglund@rost.kommune.no
994 94 585